İlk defa online olarak katıldığım bir uzmanlık programında, online olarak da eğitim ve öğretimin faydalı olabileceğine tanık oldum. Hamilelik sürecinde eğitimde olduğum için bu süreci sakin, dingin ve farkındalıkla geçirmeme sebep oldu. Yaşayarak buna tanık oldum. Meral Hocamın  deneyimleri, bilgisi, duru ve akıcı bir şekilde verdiği bilgiler farkındalığımın artmasına neden oldu. 

Zulbiye ÜldeşUzmanlık Programı

Hamileliğim son derece rahat geçti. Hareket kısıtlamam olmadan hatta daha enerjik. Duygu durumumu bile hep rayında tuttu. Meral Hoca hamile yogası dersleri ile, kendimi ve bedenimi tanımamı sağladı en başta. Her zaman destekti hatta yeri geldiğinde yanımdaydı. Asla yalnız hissetmedim. Yoganın zihinsel desteği ile bedensel desteğini her zaman fazlasıyla verdi.

Elçin GüngörHamile Yogası

Yogaya Meral Hoca ile başladım. Yoga sandığım şeyin yoga olmadığını yoganın aslında ne olduğunu ve daha da önemlisi ne olmadığını öğrendim. Meral Hoca ile birebir derslerde küçücük bir dokunuşu ile düzeltmesiyle, aslında o hareketi ne kadar yanlış yaptığımı farkettim. Çoğunlukla online yapmak zorunda kaldığımız bu süreçte ise “online yoga dersi mi olur” konusundaki önyargımı bir anda yıkıverdi. Meral Hoca’nın bilgisayar ekranından bile öğrencisine yani bana tüm dikkati ile odaklanması sayesinde fiziki uzaklığın dezavantajlarını minimum düzeyde yaşamış oldum.

Tuba ŞenYogaya Başlangıç

Hamile yogasını anatomi , yamalar ve mindfull bilgilerle birleştirdim. Çoğu yan dal diye düşünülen derslere göre fazlasıyla kapsamlı bir dersti. Temel yoga dersindeki anatomiyi öğrenmek, yamalara değinmek , bir zorunluluk olmadığı halde böyle kapsamlı şekilde öğrenmek beni fazlasıyla doyurdu. Daha çok poz , hem benim hamile ile hem hamilenin bebeği ile olan bağlantısına nasıl yardımcı olabileceğim hakkında yollar öğrendim. Meral hoca hepimizle şevkatle ilgilenirken , en başta bize herkese nasıl alan açabileceğimzi öğretti. Bir başkasıyla bağ kurmaktan önce , kendimize olan şevkati  hatırlattı.

Ezgi ArmanHamile Yogası

Kendisi çok bilgili, tecrübeli ve açık kalpli birisi, bize rahat iletişim ve eğitim ortamı sağladı. Hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönemleri ilgili bilgiler almak dışında kişisel gelişim ilgili değişik bilgiler aldım. Staj dersleri Meral hocamin öğrencilerine yaptırması çok büyük bir avantaj bizim için. Kendi 3 doğum hikayesi ve öğrencileriyle ilgili deneyimleri şahane örneklerdi.

Natalia KumralUzmanlık Programı